Смертність наймолодших поросят від ротавірусної інфекції досягає 50-100% – AgroTimes

Ротавіруси причетні до діарейних захворювань свиней приблизно в 14%, причому цілковито переважають штами серогрупи А.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Поросята заражаються перорально, коли ссуть молоко із забрудненої молочної залози, до того ж за щільного контакту із зараженими екскрементами свиноматок. У 1 г фекалій може бути до 10 млн вірусних частинок.

Дуже часто ротавірусні інфекції пов’язані з одночасною дією ентеропатогенних штамів бактерії Escherichia coli (ETEC), що призводить до величезних збитків.

Втрати рідини, солей, білків і розлад ресорбції поживних речовин унаслідок діареї призводять до високої смертності, зокрема наймолодших поросят, через ендогенний ацидоз і метаболічний колапс організму. У молодняку і старших поросят підвищена сприйнятливість до вторинних, найголовніше бактеріальних інфекцій, що разом із мальабсорбцією спричиняє загибель або сповільнення й зупинку росту.

Ротавіруси атакують ворсинки ентероцитів у тонкому кишківнику тварин (дванадцятипалій і тонкій кишці) й викликають їхню часткову атрофію, мальабсорбцію й осмотичну діарею. Інфіковані поросята приблизно семиденного віку за 12-24 годин захворюють на тяжку водянисту діарею, причому фекалії бувають жовтими або сірими з білими пластівцями неперетравленого молока.

Зазвичай діарея триває два-п’ять днів зі значною втратою рідини й енергії; також спостерігається блювота, швидка втрата ваги та скуйовджена шерсть.

Смертність наймолодших поросят досягає 50-100%. У старших поросят смертність, як правило, невисока, якщо інфекція не ускладнюється бактеріями ЕТЕС. Перебіг захворювання буває найважчим у першоопоросних виводках (племінних свинок).

Нагадаємо, специфічна імунопрофілактика ротавірусної інфекції у свиней передбачає вакцинацію.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується