Які методи допомагають діагностувати сальмонельоз у птиці – AgroTimes

За спалаху сальмонельозу у птиці завжди необхідно проводити виділення бактеріальних агентів, оскільки це дає змогу виконувати численні тести, включно з антибіотикограмою, необхідні для подальших терапевтичних заходів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Сальмонели дуже добре ростуть у рідких середовищах, тому протоколи виділення часто передбачають інкубацію в неселективних бульйонах – таких, як BHI або живильний бульйон, протягом 24 годин із подальшим посівом на тверде середовище.

Середовищами, які використовують із цією метою, можуть бути кров’яний агар, поживний агар або агар МакКонкі, а інкубувати слід за 35-37 °C із перевіркою чашок Петрі через 24 і 48 годин. Також можна використовувати дуже вибіркові носії: яскраво-зелений або КЛД.

Для моніторингу та ліквідації сальмонельозу розроблено численні серологічні тести діагностики S. gallinarum і S. pullorum. Є набори для швидкої аглютинації цільної крові, які можна використовувати безпосередньо на фермі, тест для аглютинації в пробірках і численні тести ELISA.

Це – гарні інструменти скринінгу і можуть допомогти в моніторингу вакцинації. Але слід пам’ятати, що всі ці тести, особливо на аглютинацію, можуть бути хибно позитивними, і часто антитіла, що виробляються проти різних серотипів сальмонел, можуть перехресно реагувати між собою.

Також є низка методів швидкої діагностики, включно з різними протоколами ПЛР, ELISA, ДНК-зондів і імунофлуоресценції. Методи молекулярної біології все більше поширюються в патології птахів. Переваги полягають у швидкості проведення тестів і великій чутливості, зазвичай вищій, ніж під час виділення.

Однак ці методи також мають недоліки: можливість впливу деяких типів матриксу (зразки навколишнього середовища і корму), неможливість проведення антибіотикограми або перехресні реакції між різними серотипами сальмонели.

На Міжнародному практичному форумі Poultry Farming, який відбудеться 24-25 червня у Львові, незалежний консультант із птахівництва Ольга Щебентовська присвятить свою доповідь діагностиці сальмонельозу в індиків.

Детальна програма форуму й умови участі тут.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується