Аграріям розповіли, чого цьогоріч чекати від агроплатформи LNZ Hub — SuperAgronom.com

Вже кілька років поспіль агроплатформа LNZ Hub від компанії LNZ Group збирає аграріїв з усієї країни, щоб продемонструвати результати польових випробувань гібридів кукурудзи та соняшнику, а також технологій їх вирощування. Центральною цьогорічною новинкою є запровадження дослідження різних густот висіву для соняшнику та кукурудзи.

Про це йдеться у матеріалі «Сергій Вовк: Практична цінність LNZ Hub для аграріїв, деталі та виклики».

Цього року, як обіцяє Сергій Вовк, менеджер агроплатформи LNZ Hub, аграрії побачать багато цікавого для себе, адже окрім вже знайомих багаторічних досліджень у сезоні-2021 заклали і нові випробувальні ділянки.

 

«Цьогоріч ми закладаємо велику кількість дослідів з різних варіантів обробітку ґрунту, щоб зрозуміти, який обробіток в наших ґрунтово-кліматичних умовах дозволяє накопичити та зберегти найбільше вологи. Адже на сьогодні саме волога є головним лімітуючим фактором у вирощуванні сільськогосподарських культур», — розповідає фахівець.

 

За його словами, останніми роками набуває актуальності проблема збереження вологи у ґрунті і у рамках агроплатформи аграрії мають змогу подивитися, порівняти, як в нинішніх умовах для відповідних культур спрацьовують три різні способи: оранка, дискування і глибоке розпушування. Під цей експеримент відведено окремі площі, причому як під кукурудзою, так і під соняшником.

 

«Абсолютно новим на LNZ Hub є дослідження різних густот висіву для соняшнику та кукурудзи. Такі демо-ділянки з’явилися тому, що через катастрофічно посушливий минулий сезон чимало аграріїв вирішили різко зменшити норми висіву. Але ж поточний сезон відрізняється від минулого наявністю вологи. Тому тут слід добре подумати, чи потрібно кардинально змінювати норми, як їх підлаштувати під умови конкретного року. Саме це ми хочемо продемонструвати на технологічній платформі», — падкреслив пан Сергій.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується