Підґрунтове крапельне зрошення винограду не залишає вологи бур’янам – AgroTimes

Приватне виробничо-комерційне підприємство «Він’с», яке має 12 га виноградників біля Білгорода-Дністровського Одеської області, використовує для систему підґрунтового крапельного зрошення з відводів центральної поливної лінії. Електроживлення свердловини забезпечується від сонячних панелей.

Про це в коментарі AgroTimes розповіла Тетяна Шмаглюченко, співзасновниця ПВКП «Він’с».

«Оскільки в нас доволі важкі ґрунти, нам потрібно багато води, щоб зволожити шар ґрунту до 40 см, де знаходиться основна зона розміщення кореневої системи рослин. Тож ми прийшли до доволі нестандартного рішення: зробили перпендикулярні відводи трубок від основного крапельного каналу, який знаходиться на поверхні, і занурили ці відводи у вертикальні лунки. Завдяки цьому зменшується обсяг води, вода надходить безпосередньо в прикореневий шар ґрунту. Це стимулює кореневу систему рости в усіх напрямах на бажаній глибині, при цьому не залишаючи вологи для бур’янів», –– розповіла фермерка.

Ще однією особливістю цього виноградного господарства є відсутність централізованого електропостачання. Для вирішення цієї проблеми Шмаглюченки встановили фотоелектричні панелі, які дозволяють акумулювати сонячну енергію та використовувати її на потреби господарства, в тому числі для роботи глибинного насосу свердловини.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується