Озвучено результати фітосанітарного аналізу посівів ріпаку та соняшнику

Посівами олійних культур, зокрема озимого та ярого ріпаку, а також соняшнику, активно ширяться попелиці, метелики, комарики та інші шкідники. Волога погода сприяє розвитку хвороб.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Стручкам озимого ріпаку шкодять личинки насіннєвого прихованохоботника, капустяний стручковий комарик на 1-8% рослин, на пізніх посівах — попелиці. Підвищення середньодобової температури повітря, погіршення освітлення та циркуляції повітря в нижніх ярусах рослин ріпаку створюють сприятливі умови для поширення пероноспорозу, фомозу, альтернаріозу, уражено 8,0-14% рослин.

Інтенсивне поширення хвороб в сукупності може призвести до втрати 30-60% врожаю насіння культури. На ярому ріпаку шкодять хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд. Захист ярого ріпаку проти шкідників проводять до цвітіння культури за перевищення показників ЕПШ.

Посіви соняшнику заселяє геліхризова та бурякова попелиця. У степових областях 4-12% рослин пошкодили сірий південний довгоносик та піщаний мідляк. Також рослинам культури шкодять дротяники, гусениці листогризучих та підгризаючих совок. В Степу та Лісостепу на рослинах розвивається пероноспороз, в осередках Донецької, Харківської, Чернігівської областей на 1-3% рослин проявився фомоз, кореневими гнилями уражено до 8% рослин.

У Дніпропетровській, Кіровоградській, Київській, Луганській, Одеській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях у неугіддях, посівах багаторічних трав, соняшнику, цукрових буряків, інших просапних культур триває літ, відкладання яєць, у Степу — відродження та живлення гусениць лучного метелика. Інтенсивність льоту становить 1-5 екз. метеликів на 10 кроків. Погодні умови звітного періоду не сприяють активному льоту, відкладанню яєць та відродженню гусениць.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується