Лущильник SWIFTERDISC добре працює на різних ґрунтах, – досвід – AgroTimes

Коли в компанії «Галекс Агро», що займається органічним виробництвом на Житомирщині, виникла потреба купувати дискові лущильники, представники підприємства відвідали виставку в Ганновері. Зупинилися на агрегатах SWIFTERDISC ХО 8000 F від BEDNAR, зважаючи на надійність і якість техніки цього виробника.

Про це AgroTimes розповів керуючий сільськогосподарським виробництвом ПП «Галекс-Агро» Валерій Якимчук.

За його словами, двома дисковими лущильниками SWIFTERDISC ХО 8000 F в господарстві користуються вже шостий рік. Тут вони обладнані баком для підсіву сидератів і досить активно експлуатуються. Хоч їхнє основне завдання — лущити стерню, ними ще навесні заробляють розкиданий машиною компост, а після жнив – рослинні рештки й підсівають сидерати.

«Працюємо на дерново­підзолистих ґрунтах, суглинках, супіщаних, чорноземів у нас практично немає. На різних ґрунтах SWIFTERDISC по­різному себе проявляє, але однозначно його перевагою є два ряди агресивних А­дисків, які зазвичай добре заходять у різні типи ґрунту», – розповів Валерій Якимчук.

Агрегатуються лущильники в «Галекс Агро» із тракторами John Deere потужністю 200, 240 і 320 к. с. Оптимальна робоча швидкість – 12 км/год.

Як зауважив аграрій, агрегат добре прилягає, немає ефекту підстрибування завдяки достатній вазі, і скомбінований він практично: кожна пара дисків має окрему стійку, яка амортизується на гумових подушках, і це також його перевага. За восьмигодинну зміну може зробити приблизно 70-80 га.

За час експлуатації лущильника міняли лише підшипникові вузли на дисках, які беруть на себе найбільше навантаження. Найшвидше зношуються на піщаних ґрунтах. За словами фахівця, які б не були стійкі манжети, туди потрапляє пил і пришвидшує зношення.

«Наш агрегат не дуже любить вологий ґрунт, але його обладнано чистиками, які добре справляються зі своєю роботою у разі залипання. За допомогою SWIFTERDISC готуємо ґрунт під різні культури – зернові, кукурудзу, сою, соняшник. Він добре розбиває грудку і прорізає ґрунт», – додав Валерій Якимчук.

Нагадаємо, дисковий лущильник SWIFTERDISC XO6000F представили на АГРО-2021.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується