22% деревного вугілля у ЄС виготовлено саме з українських дерев – Держекоінспенція — АГРОПОЛІТ

Сьогодні Україна входить до десятки найбільших лісових держав Європи, займаючи 8 місце за площею лісів та 6 місце за запасами деревини. Але вже через 30-40 років такі регіони України, як, наприклад, Рівненщина та Житомирщина можуть залишитися взагалі без лісу. Про це у колонці на «Українській правді» написав голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Такі шокуючі прогнози минулого року оприлюднила  компанія EOS Data Analytics спільно з Інститутом космічних досліджень НАН України», – написав Мальований.

Він додав, що все через масові незаконні вирубки та експорт нашої деревини за кордон. За даними, WWF 22% деревного вугілля у ЄС виготовлено саме з українських дерев.

 

Навіть такі відомі світові бренди як IKEA підозрюються у використанні для свого виробництва вкраденого з України лісу… Діє система винищення цілих лісових масивів і масштаби її межують з екоцидом. Щомісяця ДЕІ фіксує в середньому 200 фактів таких порушень», – написав експерт.

 

Від додав, що у 2020 році Держекоінспекція розрахувала понад 354,6 млн гривень збитків за знищення рослин (це на 112% більше, ніж в 2019 році). А вже за 5 місяців 2021 року нарахували збитків на майже 130 млн грн.

Нагадаємо, що СБУ викрила схему, за якою з України вивезли на 15 млн грн карпатської смереки.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується