Опубліковано звіт щодо поширення шкідників на посівах зернових колосових культур

Станом на 17 червня посівами зернових колосових культур продовжують ширитись різні шкідники: клоп шкідлива черепашка, хлібний жук, жужелиця, злакова попелиця, пшеничний трипс та комарик. Надмірні опади майже по всій Україні заважають аграріям провести захисні обробки посівів, через що шкодочинність зростає.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

У посівах зернових колосових культур триває живлення, яйцекладка та відродження личинок клопа шкідливої черепашки, за чисельності імаго 0,2-2, личинок 0,2 макс. до 4 екз. на 1 м². в осередках Дніпропетровської, Запорізької та Луганської областей. Фітофагом в середньому пошкоджено 1-6% рослин. За даними державних фітосанітарних інспекторів віковий склад личинок становить: І вік — 25%, ІІ вік — 48%, ІІІ — 27%.

Колоскам зернових культур також завдають шкоди хлібні жуки та жужелиця (чисельністю 0,2-1, в осередках до 3 екз. на 1 м², які пошкодили 1-3% колосків), злакова попелиця (заселено 4-26, макс. 35% рослин), пшеничний трипс (заселено 3-15% рослин за чисельності 1-10, макс. 15-30 (Донецька, Запорізька обл.) екз. на колос. На озимому ячменю у Запорізькій області виявлено осередки високої чисельності личинок пшеничного комарика (жовта злакова галиця), яким заселено 75-100% рослин за чисельності 3-5 екз. на колос.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується