На Львівщині виробникам гречки та жита надають підтримку до 30 тис. грн – AgroTimes

Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки передбачено напрям фінансової підтримки вирощування нішевих культур (гречка, жито) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння вітчизняного виробництва.

Про це повідомляє пресслужба Департамента агропромислового розвитку Львівської ОДА.

У повідомленні зазначено, що на території області гречка та жито займають незначні посівні площі. Зокрема, у сільськогосподарських підприємствах у 2020 році посіви гречки становили 2,0 тис. га, зібрано 2,4 тис. тонни із врожайністю 10,1 ц/га. Площі посіву жита становили 1,8 тис. га, зібрано 8,6 тис. тонн зерна при врожайності 47,1 ц/га. Такі обсяги виробництва не дають повного забезпечення внутрішніх потреб області у таких продуктах.

Фінансова підтримка надається у формі відшкодування вартості придбаного під урожай поточного й наступного років та висіяного в поточному році насіння вітчизняного виробництва жита і гречки не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі 50 % вартості насіння. Максимальна сума фінансової підтримки для одного суб’єкта господарювання становить 30,0 тис. грн. на рік.

Поряд з тим, цього року урядом України розширено програми державної підтримки, зокрема з державного бюджету передбачається підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь з вирощування нішевих сільськогосподарських культур (гречка, жито, просо, овес).

Бюджетні кошти передбачаються для заохочення сільгоспвиробників збільшення обсягів площ посіву, обсягів виробництва, розвитку суміжних ринків (насіння, переробка), покращення продовольчої безпеки та доступність товару для кінцевого споживача.

«Чимало аграріїв вбачають альтернативу у вирощуванні нішевих культур. Вони можуть допомогти у вирішенні проблем дотримання сівозміни та виснаження ґрунтів, що виникають через їх перенасиченість кількома основними сільськогосподарськими культурами, а також дадуть можливість посилити галузеве виробництво в області, зумовлять насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізують цінову ситуацію. Це, в свою чергу, покращить продовольчу безпеку області та доступність товарів для кінцевого споживача», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, МінАПК офіційно розпоряджатиметься коштами для держпідтримки аграріїв. Раніше уряд удосконалив державну програму підтримки аграріїв щодо здешевлення кредитів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується