Машини справляються з висаджуванням розсади в органічну мульчу – AgroTimes

Для садіння розсади в шар мульчі застосовують машини й агрегати типу Muro Cut та Mulchtec Planter. Вони мають блочно-модульну конструкцію і оснащуються двома-чотирма ґрунтообробно-садильними модулями та туковисівним пристроєм.

Про це повідомляє журнал «Планататор».

«У конструкцію ґрунтообробно-садильного модуля машини Mulchtec Planter входять: прикочувальне колесо, притискні диски, різальний диск із плоскими ножами, механізм приводу різального диска, розпушувальний ніж спеціальної конструкції, трубка-сошник для внутріґрунтового внесення добрив, сошник, прикочувальне V-подібне колесо, робоче місце працівника», – описує агрегат Василь Думич, співробітник Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогоспвиробництва ім. Леоніда Погорілого.

Він додає, що для садіння розсади із закритою кореневою системою саджалка може оснащуватися карусельним садильним апаратом. Модуль кріпиться до рами за допомогою паралелограмного механізму, завдяки якому забезпечується копіювання поверхні поля.

«Агрегат MuroCut складається з ґрунтообробної машини, до якої прикріплено розсадосадильну машину, – зазначає автор. – Ґрунтообробна машина укомплектована робочими органами, подібними за конструкцією до машини Mulchtec Planter, що мають такий же принцип роботи. Під час виконання технологічного процесу прикочувальні колеса ущільнюють, а ножі різального диска розрізають шар мульчі. По утвореному розрізу рухається плоский ніж спеціальної конструкції, носик якого утворює канавку в ґрунті. В канавку сошник туковисівного пристрою вносить мінеральні добрива нижче глибини загортання насіння. Садильний сошник нарізає борозенку, в яку вкладається розсада, а V-подібні котки ущільнюють ґрунт збоку рядка, фіксують висаджену розсаду в борозенці, створюючи добрий контакт кореневої системи з ґрунтом».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується