Світовий ринок овочів зростає за рахунок цін, а не обсягів- Катерина Звєрєва

На світовому ринку овочів наразі простежується певна цікава тенденція – зростання в основному йде за рахунок підвищення цін на певні овочі на світовому ринку. При цьому в обсягах зростання не таке значне. Таку думку висловила Катерина Звєрєва, директорка з розвитку УПОА, Міжнародний консультант ФАО ООН, керівник Міжнародної інформаційно-аналітичної платформи East-Fruit .com, в ході онлайн-конференції «Фрукти, горіхи та овочі Східної Європи», що відбулася 9 червня.

Організатором заходу виступила міжнародна платформа EastFruit за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD).

Як зазначила фахівець, протягом останніх 5 років найбільше в грошовому вираженні зріс світовий експорт заморожених овочів і картоплі.

“Заморожені овочі – зручні для сегмента HoReCa. Перець і томат також ростуть. При цьому світовий обсяг торгівлі помідором в тоннах падає. Зверніть увагу, що зростання в грошовому вираженні експорту томата обумовлене тим, що виробники переходять на більш цінні сорти, смачні, ароматні і такі, за які споживач готовий платити більше»- говорить Катерина Звєрєва.

За словами Катерини Звєрєвої, у загальній картині світової овочевої торгівлі абсолютними лідерами є томат, перець, а також заморожені овочі і картопля. Так, питома вага помідора становить 15%, перцю – 11%”.

Торгівля свіжою картоплею також зростає. При цьому Катерина Звєрєва звертає увагу на те, що виробники інвестують в якість і технології. Адже в тренді картопля певного калібру, для різних цілей і навіть різних смаків, що «вдихнуло» в набридлу картоплю «нове життя».

AgriGator

 

Відповісти

Ваш email не публікується