У Аграрному комітеті назвали вирішення проблеми тіньового обробітку землі — АГРОПОЛІТ

Одна з дієвих схем забезпечення додатковим фінансуванням — виведення землі з «тіньового» обробітку. Сьогодні в «тіні» обробляється близько 9 млн га. Про це у блозі на Latifundist.com повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

«Ці землі не приносять користі ні місцевим, ні державному бюджету. За приблизними підрахунками, якщо ввести ці 9 млн га в легальний обіг, державну підтримку АПК можна підвищити з 4,5 млрд грн до 10-15 млрд грн, бо буде відповідна віддача економічними показниками. Окрім цього, можна буде спланувати розвиток аграрного сектору на найближчі 10 років, адже ми отримаємо фінансовий гарант більш далеких перспектив, ніж маємо сьогодні», — повідомив нардеп.

На думку Івана Чайківського, з прибутків від торгівлі зерном можна виділяти кошти на інші програми, в тому числі, і податкові проєкти: тут знімати, там додавати, дивитися по регіонах, по культурах. Але спочатку треба все грамотно прописати.

 

Щоб вивести землю з тіні, потрібно ухвалити відповідні закони. Зробити це можна досить швидко. Важливий момент — частину податків потрібно залишити в місцевих бюджетах, адже тоді на місцях виникне зацікавленість у зборі податків. Без такої зацікавленості буде дуже складно реалізувати задум на практиці», — додав нардеп.

 

Нагадаємо, ініціатива уряду збільшити вдвічі суму фіксованого податку для IV групи платників призведе до тінізації агросектора.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується