Спеціаліст порадив як справитися з фітофторозом і альтеріозом картоплі – AgroTimes

Епіфітотія (спалах) фітофторозу та альтернаріозу вже на півдні України та спостерігаються поодинокі випадки на заході. Важливо ретельно моніторити хвороби, працювати на випередження та не допускати стресів рослин.

Про це у відео на своїй сторінці у Фейсбук розповів Олег Тарасенко, менеджер з технічної підтримки компанії «Адама Україна».

Він зауважив, що як правило, хвороби починаються з нижніх листків рослин при долинах.

«Інкубаційний період фітофторозу складає всього два дні (коли ви хворобу не спостерігаєте), потім на третій день з’являються перші прояви, на четвертий день поле вже знищене і не відновиться», – наголосив спеціаліст.

Він запропонував у період, коли фітофторозу ще не спостерігається застосовувати контактні, локально системні препарати на основі диметоморфу та манкоцебу або флуазинаму та диметоморфу. Обробки при щоденних дощах проводити через 5-7 діб, при сонячній погоді і рясних росах 7-10 діб.

У випадку, коли фітофтору пропустили, зупинити її можливо при використанні суміші препаратів на основі флуазинаму та диметоморфу з додаванням діючих речовин металаксил або оксатіапіпролін або пропамокарб гідрохлорид.

«Дорого. Але ефективно. Краще працювати профілактично і не допустити хворобу», – зауважив Олег Тарасенко.

Для контролю альтернарії в дощову погоду через кожні 7 діб він порадив використовувати препарат на основі Фольпену та рідке збалансоване добриво з мікроелементами з формулою 6-25-25 для підживлення рослин. Адже альтернаріоз – хвороба стресів.

При високій температурі ефективніше використовувати через кожні 7 діб препарат на основі Фольпену + та антистресант з вільимиі L-амінокислотами, оскільки високі температури викликають стрес і старіння картоплі.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується