На тваринницьку продукцію треба повернути ПДВ 20%, – думка – AgroTimes

Молоко, як і м’ясо, потрапило в закон щодо зниження ставки ПДВ до 14% випадково.

У цьому переконаний член наглядової ради Ічнянського молочно-консервного комбінату Сергій Запорощук.

«Нам незрозуміла його роль, – зазначив він. – Ані споживачі, ані виробники не отримали ніяких плюсів. Молочну галузь, як і м’ясну, ніхто не запитував. Ми були від самого початку проти прийняття Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ».

Виробники молока закуповують всі товари з ПДВ 20%, а сире молоко реалізують із ПДВ 14%, пояснив Сергій Запорощук. «Через ці зміни виробник молока просто перестає сплачувати ПДВ до бюджету або навіть його відшкодовує», – додав він.

Переробник реалізує продукцію з ПДВ 20%, виникає надбавка 6%, а реально – це 7,2%. Переробна галузь використовує обігові кошти, щоб сплатити ПДВ до бюджету, що також негативно впливає на ціну, наголосив Сергій Запорощук.

«Із 9 млн тонн виробленого за рік молока 70% за кеш 70% за готівку потрапляє на переробні підприємства і таким же чином – у роздрібну торгівлю, і ми стикаємось з фальсифікатом», – пояснив він.

До того ж великий обсяг імпортної молочки, яка дешевша навіть із ввізним митом 10%, створює велику проблему для молочної галузі України, зауважив Сергій Запорощук.

«Ми вважаємо, що продукція тваринництва має бути виключена з цього переліку і повинно бути повернено 20%», – резюмував він.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується