Бізнес закликає відхилити законопроект №5600, яким запроваджується новий податок на землю — АГРОПОЛІТ

Європейська бізнес асоціація закликає відхилити законопроект уряду щодо змін податкового законодавства (№5600) як такий, що перешкоджає розвитку економіки та погіршує інвестиційну привабливість країни. Про це йдеться в заяві на сайті Європейської бізнес асоціації.

«Рівні та прогнозовані правила гри в країні — запорука розвитку бізнесу, економіки країни, залучення інвестицій. Водночас коли правила гри щоразу змінюються, про питання збалансованості та економічного відновлення навряд можна говорити», — повідомляється в заяві.

В ЕБА зазначили, що бізнес-середовище має багато зауважень до цього законопроекту, та звернули увагу, що документ не проходив громадського обговорення і не узгоджувався з найбільшими бізнес-асоціаціями України.

Окрім того, а асоціації занепокоєні черговим наміром уряду внести зміни до Податкового кодексу України, які можуть призвести до порушення принципу стабільності податкового законодавства.

За словами виконавчого директора Європейської бізнес асоціації Анни Дерев’янко, цим законопроектом уряд намагається будь-якою ціною перекрити діру в бюджеті шляхом підвищення ставок податків та зборів, а не стимулювати економічний розвиток.

 

Вочевидь, таке рішення обдуманим та стратегічним навряд можна назвати. Адже питання недонадходження до бюджету полягає в існуванні, найперше, тіньової економіки, відсутності рівних правил гри в країні тощо. З цими явищами і варто боротись першочергово, а не обкладати додатковим фіскальним навантаженням прозорий бізнес», — зазначила Дерев’янко.

 

Тож асоціація закликала не приймати законопроект 5600 навіть в першому читанні, а відхилити його повністю.

Нагадаємо, що законопроектом 5600 Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ввести мінімальне податкове зобов’язання на земельну ділянку, хоча раніше подібна ідея провалилася.

Також тим самим законопроектом пропонується виключити птахівників з рядів платників єдиного податку 4 групи.

 

Птахівництво – це частина агросектору України, тому ініціатива законотворців виключити з рядів платників єдиного податку 4 групи птахівників», – нікому не зрозуміла, — повідомляв народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

 


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується