Барабани з тупими лопатками залишають сидерати на полі без подрібнення – AgroTimes

Останнім самом посилилися тенденція до зменшення використання мульчаторів, які подрібнюють сидерати, адже подрібнена покривна культура швидко висихає, нерівномірно розподіляється на полі, а на оголених ділянках ростуть бур’яни. А відрізані від коріння стебла можуть затягуватися робочими органами та забивати їх.

Запобігти цьому допомагає приминання сидератів барабанами з тупими лопатками.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Фермери віддають перевагу прикочуванню і пошкодженню стебел покривних культур, не відриваючи їх від коріння, – зазначає Василь Думич, співробітник Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогоспвиробництва ім. Леоніда Погорілого. – Для виконання цієї технологічної операції застосовують барабани з тупими лопатками, спосіб кріплення до котків нагадує шевронний малюнок. Під час виконання технологічного процесу тупі ножі стискають стовбур, не розрізаючи його. Барабан має криволінійні тупі лопатки, які укладають покривні рослини в один бік та обтискають їх стебла. Комбінація цих двох дій знищує рослини та перетворює їх на густий мульчувальний шар, який довго всихає і заважає росту бур’янів».

Котки для зминання і пошкодження покривних культур можуть навішуватися на фронтальну і задню навіску енергозасобу. За умови навішування котків на фронтальну навіску є можливість агрегатування із задньою навіскою посівних машин, що дозволяє поєднати операції пошкодження покривних культур та сівби або садіння.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується