Ціни на кукурудзу обвалилися на 4% – AgroTimes

На світових біржах котирування на основні агротовари опускалися під тиском наближення збирання врожаю та покращення перспектив виробництва. Лідером падіння стали ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго, зниження яких прискорилося після оприлюднення червневого балансу USDA.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи  GrainTrade.

Липневі ф’ючерси знизилися на 4% до 259,4 $/т, а грудневі – на 5,15% до 228,7 $/т.

Головними чинниками тиску на ціни залишаються високі темпи сівби у США, можливе збільшення площ сівби, прогнози опадів у кукурудзяному поясі та імовірне скорочення попиту з боку етанолової промисловості.

Агенція Reuters повідомила, що адміністрація президента Байдена планує знизити вимоги до обов’язкового використання біопалива, що може зменшити попит на етанол з кукурудзи та біодизель з сої.

Ринок не підтримали навіть гарні показники експорту, який, за даними щотижневого звіту МСГ США, за тиждень виріс на 8% до 1,554 млн т, хоча й виявився нижчим, ніж очікували трейдери. Загалом у сезоні вже експортовано 53,968 млн т кукурудзи (хоча експерти USDA підвищили прогноз до 72,39 млн т), тому щоб вийти на прогнозні показники, потрібно щотижня відвантажувати 1,67 млн т кукурудзи.

Спека у США, особливо у західних регіонах, негативно впливає на стан посівів кукурудзи. За даними моніторингу USDA, оприлюдненого по завершенню торгів, кількість посівів кукурудзи у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 4% до 68%, хоча рік тому таких було 71%. Це підтримає котирування на сьогоднішніх торгах, хоча обіцяні на наступні 5-7 днів дощі трохи покращать стан посівів.

На біржі Euronext серпневі ф’ючерси на кукурудзу вчора знизилися на 1,25 €/т до 259,75 €/т або 315 $/т, тоді як листопадові впали на 3,25 €/т до 207,5 €/т або 252,4 $/т. Якщо у США різниця між цінами на кукурудзу старого та нового врожаю скорочується, то в Європі старий врожай залишається значно дорожчим, ніж новий.

Євросоюз за тиждень збільшив імпорт кукурудзи на 50% до 340 тис т, а загалом в сезоні придбав 13,9 млн т, що на 27% поступається торішнім темпам, та значно перевищує прогнозовані USDA 12 млн т.

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу опускаються слідом за світовими та під тиском зміцнення гривні. Ціни на старий врожай знизилися на 200-300 грн/т до 8250-8400 грн/т або 268-275 $/т, а на новий – на 5-10 $/т до 240 $/т з доставкою в порт.

Рясні дощі покращують стан посівів кукурудзи, площі сівби якої у порівнянні з минулим роком виросли на 17%, завдяки чому прогнози врожаю на рівні 36-38 млн т виглядають досить реальними.

Нагадаємо, червневий баланс USDA по кукурудзі здивував ринок. Раніше ми писали, що Україна покращуватиме свої позиції на світовому ринку зерна.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується