Опубліковано результати аналізу посівів ярих зернових культур: поради фахівців — SuperAgronom.com

Станом на середину другої декади червня рослини пшениці та тритикале проходять фази «колосіння» і «цвітіння», жита та ячменю — «формування зернівки».

Про це інформує прес-служба НААН.

 

«Період «колосіння-цвітіння» зернових культур є одним з найважливіших етапів отримання майбутнього врожаю і вплив цієї фази розвитку на урожайність становить, за різними даними, від 20 до 25 %. Саме в цей час формується кількість запилених колосків. Тому, захист колоса від хвороб має вирішальне значення для отримання високого та якісного врожаю зерна пшениці. Першочерговим у даний час є захист колосу від фузаріозу, адже часті опади та температури повітря на рівні 20-25℃ є передумовою для масового ураження даним збудником», — говорять фахівці НААН.

 

У період від початку фази «колосіння» до «наливу зерна», коли рослина основні енергетичні ресурси використовує на генеративні процеси: формування колосу, цвітіння, налив зерна, з метою підвищення якості майбутнього врожаю рекомендується провести позакореневе підживлення азотними добривами (10-15% від загальної потреби азоту). Чим пізніше проведено підживлення, тим менше азот впливає на врожайність і більше на якість зерна.

Рослини ярих зернових культур (пшениця, тритикале, ячмінь, овес) знаходяться у фазах «вихід у трубку» та «колосіння». На посівах виникає загроза поширення сітчастого та плямистого гельмінтоспоріозу. Найбільш поширений характерний прояв — темно-коричневі плями із сіткою, добре помітними поздовжніми поперечними штрихами на просвіті. Також, ще хвороба проявляється у вигляді темних овальних плям з жовтою облямівкою без сітчастості та у вигляді бурих крапок і штрихів, плями численні і дрібні.

Уражені верхівки листка швидко всихають, в умовах підвищеної вологості утворюють темно-сірий наліт спороношення. На колосі — світло-бурі дрібні плямки. Хвороба більш уражує посіви ранніх строків сівби.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується