На втрату тепла птицею впливає відносна вологість – AgroTimes

Птиця завжди втрачає тепло в навколишнє середовище, тому що температура її тіла приблизно 41 °С – вище, ніж температура повітря в пташнику. Якщо птиця не втрачає необхідну для її комфорту кількість тепла, температура її тіла почне підвищуватися і їй буде спекотно.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Якщо ж птиця втрачає достатньо тепла, щоб підтримувати температуру тіла з мінімальними зусиллями або взагалі без них, такий стан вважається комфортним.

Очевидно, що температура має великий вплив на швидкість втрати тепла птицею. Чим нижче температура повітря, тим більшу кількість тепла вона втратить у навколишнє середовище і тим сильнішим буде в неї відчуття холоду.

На втрату тепла впливає відносна вологість. 60% тепла птиця втрачає внаслідок випаровування вологи з дихальної системи. Такі дані стосуються як добових курчат, так і батьківського стада бройлерів віком 50 тижнів.

Добовому пташеняті все одно буде холодно в пташнику навіть за рекомендованої температури, якщо відносна вологість повітря буде занадто низькою (20%). Однак температура в приміщенні (18 °С) може бути сприйнята як спекотна, якщо відносна вологість у ньому занадто висока (80%).

Отже, рекомендується підтримувати рівень відносної вологості 50-70% протягом усього періоду вирощування птиці.

Як повідомлялося, настінні вентилятори запобігають утворенню місць із протягами у пташнику.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується