На Кіровоградщині стартувала перевірка насінницьких посівів зернових – AgroTimes

Державні інспектори з насінництва та розсадництва Кіровоградської області розпочали попередні контрольні польові оцінювання насінницьких посівів озимих та ярих зернових колосових культур у суб’єктів насінництва та розсадництва області.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Перевірку здійснюють, аби не допустити в обіг насіння сумнівного походження, особливо що стосується сортової сертифікації насіння.

Зокрема, під час попереднього польового оцінювання кожен заявлений посів інспектори обстежують у натурі для підтвердження:

  • ідентичності сорту за комплексом сортовирізняльних ознак, що проявляються у період колосіння (викидання волоті) – цвітіння;
  • дотримання вимог технології виробництва насіння (попередники, межі посіву, просторову ізоляцію);
  • ступінь засміченості посіву бур’янами (карантинними, важко відокремлюваними, злісними), важко відокремлюваними культурами;
  • ступінь ураженості хворобами і пошкодженості шкідниками.

При цьому до уваги беруть тільки ті ознаки, які в цей період мають явно виражений прояв.

«Наразі вже проведені контрольні польові оцінювання на насінницьких посівах у 6-ти суб’єктів насінництва та розсадництва на площі більше 1 тис. га. За результатами попередніх оцінювань посіви вважаються придатними для остаточного польового оцінювання», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, частка насіння озимого ріпаку іноземної селекції в Україні зростає.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується