Фахівці A.G.R. Group розкрили особливості власної системи живлення культур — SuperAgronom.com

Сільське господарство в Україні та світі швидко змінюється, збільшуються вимоги до технологій вирощування. Зростає необхідність якісного аналізу ґрунтів на наявність елементів живлення та створення точних програм внесення добрив на основі отриманих даних.

Про це йдеться у матеріалі «Перехід до безвідвального обробітку ґрунту: особливості та переваги».

 

«В агрохімії існує декілька методик визначення потреб в елементах живлення культур, один з найбільш поширених — балансовий, також є нормативний та польовий методи. У нашій компанії розроблений власний алгоритм по визначенню потреб в мікро- та макроелементах. Користуючись польовими даними та дослідженнями, ми дійшли висновку, що згідно з агрохімічним протоколом внесення добрив ефективне лише тоді, коли спостерігається нижче середнього або середній рівень забезпечення ґрунту елементами живлення, а при вищому рівні — приріст врожаю майже не спостерігається», — зазначають у матеріалі спеціалісти A.G.R. Group.

 

Раніше в компанії вносились звичайні комплексні добрива, як це робить багато латифундистів України. Але наразі стратегія змінилась.

 

«Вважаємо, що просто розкидати їх по полю — це гроші на вітер, адже без точного визначення дефіциту вмісту цих макро- та мікроелементів важко підібрати потрібні норми внесення. З осені під кукурудзу ми вносимо азот у вигляді безводного аміаку та карбаміду і отримуємо хороший врожай. При високому вмісту рухомого фосфора у ґрунті не даємо стартові та основні фосфорні добрива», — наголошують фахівці.

 

Звісно, слабким ґрунтам, піщаним, де може бути реальна нестача калію чи сірки, варто приділити більше уваги.

 

«Якщо там спостерігається зниження врожайності, то вносимо конкретне добриво, наприклад, калій хлористий в нормі 120 кг/га та сульфат магнію в нормі 80 кг/га. На сої ми азотні добрива практично не даємо, важливу роль відводимо вибору якісно підібраним інокулянтам, протруєного посівного матеріалу і фунгіцидними та інсектицидними препаратами. Основні обробки та внесення добрив ми максимально стараємося робити восени, аби навесні була лише одна обробка, тобто використання компактомату під сою, або прохід дисковою бороною», — зазначається в матеріалі.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується