Відкриття ринку землі — це перехід від совкової ментальності до нормальної економічної моделі — АГРОПОЛІТ

Відкриття ринку землі – це плюс для України. Таку думку в інтерв’ю  інтернет-видання «ГОРДОН» висловив український бізнесмен, засновник агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк.

«Це (ринок землі — ред.) перехід від совкової ментальності до нормальної економічної моделі. Ось і все. Щоб ви чітко розуміли: мені як людині, яка орендує, невигідний ринок землі… Нас незаслужено називають латифундистами… Незважаючи на обсяг землі, ти не господар – ти орендуєш. Це постійний політичний процес. Я в 600 населених пунктах орендую землю. Це 600 сільських рад… У мене майже 300 осіб – це політики, які працюють з агентами, людьми впливу, це місцеві голови… Це постійний процес. І це нормально. У принципі, в усьому світі власники землі – це переважно пенсійні фонди, тому що їм потрібні тверді застави. Тому що вони мислять категоріями на 100 років і вони вважають, що земля – це той актив, який не знецінюється. Для них прибутковість 1–2% на рік – більш ніж достатня. Їм головне – зберегти гроші. В Україні, я думаю, рано чи пізно до цього прийдуть», – зазначив Бахматюк.

Він підкреслив, що багато власників землі в Україні, незважаючи на своє бажання, так і не змогли її продати.

 

Україна – велика територія, яка має можливість залучати величезні гроші та інвестиції. І втрачати це нерозумно. По-перше, ти не даєш можливості розвитку території. По-друге, люди, багато з яких уже померли, не отримали ні копійки за цю землю. Це несправедливо щонайменше. Навіть те, що зараз [дозволяють купувати] по 100 га, – це просто ні про що. Несправедливо забирати у людини можливість продати за більшу ціну. Ну ось у вас 4 га землі. Ви ж розумієте, що за 100 га – це буде обмежена кількість людей, а по 10 тис. було б більше, а по 50 тис. – ще більше. Побоюєтеся концентрації – зробіть, що більше ніж 100 тис. не можна, умовно. Чи побоюєтеся, що фермер не працюватиме? Ви ж зробили програму «5–7–9%». Отже, скажіть: «20% ти вносиш своїх, 80% держава забезпечить під 3% річних на 30 років”. У такий спосіб ви ще зробите ринок ліквіднішим», – сказав бізнесмен.

 

Нагадаємо, Олег Бахматюк підтримав деолігархізацію в Україні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується