Швейцарці не підтримали повну заборону пестицидів на референдумі – AgroTimes

На референдумі, що відбувся у неділю, 13-го червня, швейцарці не підтримали пропозицію повної заборони синтетичних пестицидів, пишуть світові ЗМІ.

Такі результати голосування, про яке AgroTimes повідомляв раніше, відображають потужний супротив швейцарського агросектору та уряду, представники яких заявили, що схвалення відповідної ініціативи означало б зниження сільськогосподарського виробництва та підвищення цін на продовольство в країні.

Разом з тим ініціатива заборонити пестициди спонукала уряд зробити зустрічну пропозицію, яка вдвічі зменшить ризики, пов’язані з використанням пестицидів, протягом шести років.

Ініціативу запропонувала Future 3, група громадян, яка наполягає на вільній від пестицидів Швейцарії. Прес-секретар групи Домінік Вазер заявив, що головною мотивацією є захист здоров’я людей та навколишнього середовища.

«Пестициди мають величезний вплив на наше здоров’я», – сказав він. Хоча довгостроковий вплив хімічних речовин ще не повністю відомий, дослідження показують зв’язок між синтетичними пестицидами та цілою низкою проблем зі здоров’ям, включаючи хворобу Паркінсона та безпліддя.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, пестициди зберігаються в ґрунті десятки років.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується