У 2021 році торгівля з Китаєм зросла на 33,4% – Любченко — АГРОПОЛІТ

У 2021 році торгівля з Китаєм зросла на 33,4% – до $4,2 млрд. Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Олексій Любченко на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Фань Саньжунем, яка проводилася  з метою обговорення ключових питань взаємовигідної торговельно-економічної співпраці та реалізації спільних інвестиційних проектів, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що Любченко повідомив, що КНР залишається для України стратегічним торговим партнером. Це підтверджує збільшення товарообігу між двома країнами у 2020 до$ 15,4 млрд (+ 20,5%).

Вже за І квартал 2021 року торгівля зросла на 33,4% – до $4,2 млрд. Зокрема, китайська сторона зацікавлена у нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м’яса птиці та іншої продукції.

 

Сьогодні ми почули від наших китайських партнерів підтвердження інтересу щодо поглиблення економічного співробітництва, нарощування експорту українських сільськогосподарських товарів, розбудови інфраструктури та реалізації спільних інвестиційних проектів в транспортній, будівельній, енергетичній, IT та інших сферах. Ми зі своєї сторони підтримуємо подібні ініціативи та сподіваємося на подальший розвиток нашої взаємовигідної співпраці», – підкреслив перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко.

 

Нагадаємо, що УЗА та Держпродспоживслужба домовились про узгодженість дій при експорті зерна до Китаю.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується