Над рекордним врожаєм зернових нависла фітосанітарна загроза — АГРОПОЛІТ

У 2021 році експерти прогнозують рекордний врожай зернових на рівні 75 млн тонн, але фітосанітарна ситуація загрожує якості посівів. Про це у матеріалі AgroРolit.com розповіли учасники зернового ринку та експерти з міжнародної торгівлі.

За словами операційного партнера торгово-аналітичної компанії Barva Invest Богдана Костецького, зведення з полів демонструють тривожні сигнали через якість пшениці (загроза хвороб та засміченість посівів).

Його стривоженість поділяє президент Української аграрної конфедерації (УЗК) Леонід Козаченко: «Формуючи партії нового врожаю зернових, українським аграріям варто звернути увагу на велику кількість нотифікацій. На жаль, сьогодні констатуємо факт: провалено роботу із знезараження вантажів, які відправляємо на експорт».

Як пояснив ситуацію в коментарі для Agropolit.com президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, нотифікації пов’язані, в першу чергу, не з якістю зерна, а з фітосанітарною ситуацією, яка склалася в Україні – це стосується амброзії та грибкових захворювань.

 

Ми зустрічалися на великій нараді з багатьма трейдерами і представниками портів, а також підписали меморандум з Держпродспоживслужбою і розробили механізми, які дозволять суттєво покращити картину з нотифікаціями продукції. В основному це стосується претензій, які надіслала нам китайська сторона», – пояснив Микола Горбачов.

 

Детальныше про експорт зернових та ситуацію з врожаєм читайте у матеріалі: Врожай зернових 2021: прогнози, ціни, перспективні ринки збуту та аналіз форвардних угод


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується