Аграрний дайджест від Єнота-агровіра (07.06.2021-11.06.2021) – Agravery

Вітаю, любі! З вами знову я, Єнот-агровір, найаграрніший єнот України. Посівна завершується і можна робити ставки, яким буде врожай. А складати зерно куди? За словами президента Української аграрної конфедерації, обсяги зберігання зерна в країні потрібно збільшити щонайменше на 10 млн т. І є вірогідність, що китайські інвестори побудують в Україні третій у світі за потужністю завод з переробки кукурудзи. Тим часом у місті Бар Вінницької області готують до запуску маршрутний елеватор на 40 тис. тонн одноразового зберігання. Зерносховище відкриває компанія MVA Group. Форварди “не вмерли”, як їм пророкували: за оцінки УЗА, на сьогодні законктрактували за форвардами вже більше мільйона тонн ячменю, близько 3 млн т пшениці і понад 7 млн тонн кукурудзи.

Так і сиплю вже цифрами, то швидше переходимо до традиційного хіт-параду:

Цифра тижня № 1: на 25% – за перші п’ять місяців цього року так зріс український експорт, або майже на $5 млрд.

Коментар Єнота:  Звісно, не обійшлося без Піднебесної, туди можна кидати як в яму. Кажуть, на 50% зріс експорт у Китай, США, Туреччину, Велику Британію.

Цифра тижня № 2: 45,9 млрд грн – на таку суму від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки-учасники видали 17,6 тис. кредитів.
Коментар Єнота: Якщо хочеться щось гарне сказати про правління Зеленського, то можна так, мовляв, це при ньому започаткували програму «Доступні кредити 5-7-9%». Крута річ для аграріїв.

Цифра тижня № 3: $18 млн протягом 5 років було інвестовано у компанію Agricom Group.

Коментар Єнота: Це все у вівсяну кашу, пояснюю. Ота смачненька “Добродія”. З голоду не помремо.

Але ще до врожаю …Треба його відвоювати у хвороб та шкідників. Занурюємося у тему тут – Час захисту. Як обрати пестициди для поля. Прохолодна весна поточного року буде сприяти подальшому розвитку хвороб та поширенню шкідників на сільськогосподарських культурах. Та й початок літа видався дощовим. До чого готуватися, та які агрохімічні препарати рекомендують експерти?

Якщо бажати захистити сою, то слід пристосуватися до нюансів її вирощування. Соя — нетрадиційна рослина для вирощування на українських землях. Аграрій і соєві посіви: захистити культуру в боротьбі з бур’янами, тут Євген Качура розповів секрети технології.

Дощі ллють як скажені. Та це на рідкість вологий сезон. В цілому ж засухи почастішають. То ж  вмикаємо стратегічне мислення тут – Зневоднені поля: чому зрошення стає питанням національної безпеки. І якщо Зеленський таки відновить системи зрошення – це ще один його шанс увійти історію зі знаком “плюс”.

Родючий чорнозем — це вже просто слова. Ми відходимо від колишніг вимог до сівозмін, бо бізнес має бути маржинальним. Українські чорноземи: хто зупинить деградацію? – науковці висловлюються різко і без прикрас. У той же час ціни на зерно на межі мрій. Україна аграрна: що відбувається з ринком зернових і олійних (31.05 – 04.06.2021) Хоча  фермерські господарства дещо  знижували ціни у зв’язку з низьким попитом на старий врожай.

Земля залишається вічною цінністю, яка немає ціни. Чи можна щось отримати без оплати? Фактично в Україні безоплатно отримали землю уже десь 15 млн громадян. Детальніше знає Андрій Мартин: Право на безоплатну приватизацію землі стало синонімом словом корупція.

І на десерт – про майбутні ціни на зерно слухайте і дивіться  тут: Нероба & Єрьомін: Ціна врожаю залежить від Китаю. Чинників насправді з мільйон: поведінка Китаю, новий президент США, збільшення площ під культурами, південноамериканський вплив, логістика, коронавірус, град, дощ, АЧС.


Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується