Фахівці розповіли, як боротись з комірними шкідниками — SuperAgronom.com

Шкідники запасів — найбільша проблема для зернозберігаючих та переробних підприємств. Втрати, яких вони завдають, вимірюються в мільйонах тонн зерна щороку. Уражені комірним довгоносиком і личинками молі зерна втрачають до половини ваги, а пошкоджені борошноїдами і кліщами зерна пшениці та кукурудзи втрачають схожість.

Про це йдеться у матеріалі «Шкідники запасів та захист від них» на Kurkul.com.

Препарати для обробки складських приміщень повинні забезпечувати надійний контроль шкідників та бути дозволеними для застосування в складах, тобто бути безпечними за умови правильного використання для людей, що безпосередньо працюватимуть із цими пестицидами. Так, компанія FMC пропонує для боротьби зі шкідниками запасів потужні фуміганти — Фуфанон® та Простор.

Фуфанон® — концентрат емульсії з діючою речовиною малатіон 570 г/л із нормою використання до 80 мл/100 м². Універсальний інсектоакарицид для захисту від основних шкідників запасів, у тому числі кліщів. Унікальна для ринку України діюча речовина препарату — малатіон (фосфорорганічна сполука) характеризується швидкою та потужною фумігаційною дією та ефективна проти популяції шкідників, стійких до піретроїдних препаратів.

Період напіврозпаду становить 5-6 діб, пізніше діюча речовина розкладається на безпечні хімічні сполуки, не накопичується в продукції та відповідає вимогам ЄС щодо безпеки праці та навколишнього середовища.

Простор™ — концентрат емульсії з діючою речовиною біфентрин 21,3 г/л + малатіон 418,9 г/л із нормою використання 12-35 мл/100 м². Препарат знищує комах і кліщів завдяки контактній, шлунковій та фумігаційній дії. До складу препарату, окрім малатіону, входить ще одна діюча речовина — біфентрин (контактно-кишковий інсектицид, що належить до групи піретроїдів). Отож, діючі речовини належать до різних хімічних груп і виключають виникнення резистентності популяцій шкідників.

Препарат характеризується миттєвим ефектом на шкідників та тривалим періодом захисту зерносховищ і зерна від повторного зараження (понад 6 місяців). Біфентрин у складі Простор™ має високу стійкість до руйнування під дією сонячного світла та інших чинників. Розкладається мікробним шляхом та має один із найтриваліших періодів напіврозпаду серед інсектицидних діючих речовин. Він добре утримується на поверхнях, де був нанесений, чим доповнює та пролонгує ефект від фумігації в рази. Це забезпечує ширший спектр контролю та триваліший контроль шкідників запасів зерна, комах і кліщів у широкому діапазоні температур без корекції на погодні умови навіть у важкодоступних місцях. Препарат також відповідає вимогам ЄС.

Комірний довгоносик

Регламенти застосування препаратів у зерносховищах

Головні критерії та правила застосування хімічних препаратів у зерносховищах і складах:

    • обробку проводити в чистих приміщеннях за 3-4 тижні перед завантаженням зерном ручними або спеціалізованими засобами, з дотриманням вимог безпеки;

 

    • волога дезінсекція незавантажених складських приміщень здійснюється за допомогою ручних або моторизованих обприскувачів;

 

    • норма витрати робочого розчину для непоглинаючих поверхонь — 5 л/100 м² і для поглинаючих поверхонь — 15 л/100 м²;

 

    • допуск людей у приміщення дозволяється через добу після обробки та після провітрювання;

 

    • обов’язково провітрювати приміщення.

 

Окрім фумігантів, для знищення комірних шкідників також можна використовувати липкі клейові пастки та електричні світлові пастки з ультрафіолетовими інсектицидними лампами.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується