Частка насіння озимого ріпаку іноземної селекції в Україні зростає – AgroTimes

Популярність вирощування ріпаку в Україні стрімко зростає, адже внаслідок підвищеного попиту ця культура допомагає легко потрапити на найбільші світові ринки. Нині посівні площі під цією культурою Україні перевищують 1-1,2 млн га.

Про це повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут агарної економіки» Олександр Захарчук.

За його словами, потреба у насінні становить від 5 до 6 тис. тонн щорічно.

У 2020 році в Україну було імпортовано насіння озимого ріпаку іноземної селекції 3916 тонн 157 гібридами та їх лініями. Крім того, в Україні торік було вироблено та сертифіковано 700 тонн ріпаку озимого (43 гібридів та їх ліній). З них виробництво гібридів вітчизняної селекції становило 470 тонн (26 гібридів), а виробництво іноземних гібридів – 230 тонн (17 гібридів).

Загальна кількість сертифікованого насіння становила 4,6 тис. тонн, а гібридів та їх ліній, що використовувалися для сертифікації кондиційного насіння, – 183 одиниці.

Вітчизняне насінництво склало 470 тонн гібридного насіння озимого ріпаку, тобто лише 10,2% від загального обсягу сертифікованого.

На ринку продажу ріпаку озимого у 2020 році в Україні працювало 70 компаній – це вітчизняні суб’єкти господарювання та представники іноземних фірм, що реалізують вітчизняні та іноземні сорти ріпаку озимого.

За прогнозними оцінками науковців Інституту агарної економіки, за збереження існуючих тенденцій, а також на тлі відсутності взагалі державної підтримки вітчизняної селекції, збільшення використання імпортного насіння з часом призведе до повного витіснення вітчизняних сортових ресурсів з ринку насіння озимого ріпаку.

«Це несе у собі потенційну загрозу продовольчій безпеці України та її експортним можливостям. Держава, яка більше є сировинним придатком для постачання товарного та фуражного зерна, а не продавцем інтелектуального товару, яким є насіння, – не має майбутнього», – підсумував Олександр Захарчук.

Нагадаємо, «Захід Агропром» визначився з вибором гібридів ріпаку завдяки стресовим умовам.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується