У Польщі на яблунях спостерігається значне опадання зав’язі – AgroTimes

Цього року в Польщі спостерігається значне опадання зав’язі яблук. У садах, де сподівалися, що цвітіння дасть нормальний, гідний урожай,  вже прогнозують, що яблук буде менше, ніж рік тому, повідомляє Sady Ogrody.

«Масове опадання фруктів – це результат січневих заморозків та прохолодної дощової погоди під час цвітіння яблунь», – зазначає видання.

Меншим буде урожай у групі сортів Джонаголд, особливо Ред Джонапринс.

«Яблуні рясно цвіли, але – через холод і дощову погоду – це тривало недовго. Отже, ми спостерігаємо небагато зав’язі. А попереду ще червневе опадання, хоча невідомо, чи принесе воно збитки при такому невеликому зав’язуванні плодів. Така ситуація свідчить про те, що плоди будуть великими, ми можемо мати справу з так званою «Гіпертрофією». Найменші втрати спостерігаються у сортів Гала та його клонів, а також серед Айдаред. Урожайність тут може бути дещо нижчою, ніж минулого сезону», – розповів виробник з регіону Варка.

Цезарі Рокіцьки з Бяло-Равської (Лодзьке воєводство) спостерігає велике опадання у своєму саду.

«Найгірше у випадку розміщення з сортом Джонагоред Супра. У випадку сорту Принс залишається від 5 до 10% нормального врожаю. Цього року врожайність буде значно знижена через січневі морози», – сказав він.

За словами садівника, восени коренева система була сильно зволожена, дерева не були загартовані належним чином.

«Поки що в Чемпіона все добре, але червневе опадання ще попереду. Нинішнє потепління чинить негативний вплив. У садах стає сухо, і дерева скидають зав’язь. Краща ситуація на ділянці з сортом Ліголь, де минулого року ми мали слабкіші врожаї» – додає Цезарі Рокіцьки.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується