У Мінагро розповіли, що буде зроблено у перше півріччя після відкриття ринку землі — АГРОПОЛІТ

Перший піврічний відрізок часу після запуску в Україні ринку землі 1 липня 2021 року, буде присвячений напрацюванню правозастосовчої практики – нотаріальної, законодавчої. Про це міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив на IV Агрополітичному форумі, який відбувся в рамках 33-ої Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2021.

«Хочу запевнити, що нічого катастрофічного 1 липня не відбудеться. Країна як жила й працювала, так і житиме, і працюватиме. Єдине, що зміниться –  легітимне право громад володіти, розпоряджатися та користуватися своєю землею», – підкреслив мністр агрополітики.

Він додав, що одна з найбільш гострих тем – відновлення справедливості та повернення землі, яка була виведена з державної у приватну власність.

 

Визначальним стоїть питання легітимізації земель, які були оформлені в різний спосіб: через квазідоговори, міни і дарування, спадкові договори та емфітевзис. Ми розуміємо, що перший піврічний відрізок часу це буде напрацювання правозастосовчої практики – нотаріальної, законодавчої. Необхідно налагодити в правовому полі взаємовідносини між особою, яка відчужила своє речове право на землю новому власнику. І, щоб новий власник зміг привести у відповідність це право й отримати документ про володіння землею. Ось це буде ключовим питанням у регулюванні», – зазначив Роман Лещенко.

 

Нагадаємо, що ціна землі в Україні після відкриття ринку з 1 липня 2021 року становитиме близько $ 2,5 тис. за 1 га.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується