Як обрати мінеральні сорбенти мікотоксинів – AgroTimes

До мінеральних сорбентів мікотоксинів належать алюмосилікати, які можуть бути природного чи синтетичного походження. Найчастіше це складові бентонитів і цеолітів; силікати натрію та кальцію; глини, що містять алюмосилікати.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Вважається, що алюмосилікати добре пов’язують «легкі» токсини: афлатоксин і фумонізини.

Найкращими з неорганічних адсорбентів уважаються гідратовані натрій-кальцій алюмосилікати (HSCAS). Їхня адсорбційна місткість до афлатоксинів досягає 60-70 мг/г, тоді як у природних бентонітів – до 9 мг/г.

Уведення алюмосилікатів становить 1-5 кг на тонну корму (і більше), вони дешеві. Однак за використання понад 4 кг/тонна є ризик того, що алюмосилікати пов’язуватимуть і корисні речовини, наприклад вітаміни й амінокислоти та виводити їх із організму тварин.

Серед адсорбентів вугільного походження найвідоміший – активоване вугілля. Воно найпридатніше для зняття гострих хімічних токсикозів завдяки здатності адсорбувати дрібні молекули, включно з ліками та вітамінами.

Кожна порода дерева (як сировина) і кожна технологія карбонізації впливає на адсорбційні властивості та розмір пор кінцевого вугільного продукту. Оптимальний варіант – вугілля, що гарантовано фіксує й утримує за всіх коливаннях pH у шлунково-кишковому тракті великі конгломерати мікотоксинів. Позитивно, що вони не адсорбують вітаміни й ліки в дозі 0,8-2,5 кг/тонна. Крім того, адсорбують не лише мікотоксини, а й токсини ентеробактерій.

Як повідомлялося, сорбент мікотоксинів збільшує середньодобові прирости свиней.

Нагадаємо, важливо звернути увагу на сорбенти мікотоксинів з оптимальною комбінацією складових.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується