Держгеокадастр спростив вирішення межовиї спорів — АГРОПОЛІТ

Держгеокадастр спростив вирішення межовиї спорів. Про це ідеться у документі, підписаному першим заступником голови Державної служба України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолієм Мірошниченком.

Він додав, що Україні навіть виникла окрема категорія спорів — не з приводу, власне меж, а з приводу їх погодження.

«Погодження меж вже тривалий час в Україні є формалізованою процедурою, яка істотно обтяжує виготовлення документації із землеустрою, водночас, не виконуючи свого призначення запобігти існуванню межових спорів. Перенести наголос з форми на зміст у цьому питанні покликаний Закон №1423. Втім, передбачена ним дерегуляція в питанні погодження меж поки що не завжди сприймається у реєстраційній практиці. Допомогти втіленню новел Закону №1423 у життя покликане чергове роз’яснення Держгеокадастру», – зазначив експерт.

У документі зазначається:

 

Звертаємо увагу, що форма та порядок складання передбачених Законом № 1423 «відомостей про встановлені межові знаки» спеціально законодавством не регламентуються. Такі відомості можуть відображаються у довільній формі, що ідентифікує місцезнаходження мехових знаків та містить їх опис. Відповідно статті 106 Земельного кодексу України в редакції Закону України № 1423, межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній. Межові знаки на водних об’єктах не встановлюються».

 

Також зазначається, що у разі, якщо межі земельних ділянок у натурі (на місцевості) збігаються з природними чи штучними лінійними спорудами, рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, рослинними смугами, шляхами, стежками, рівчаками, стінами, шляховими спорудами, парканами, огорожею, фасадами будівель, іншими лінійними спорудами, рубежами тощо) та раніше встановленими межами сформованих земельних ділянок, межові знаки можуть не встановлюватися.

Нагадаємо, що власник земельної ділянки не може на власний розсуд використовувати свою ділянку, а лише в межах її цільового призначення, тобто власність зобов’язує власника виконувати визначені законодавством приписи та правила.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується