Агроном назвав переваги застосування КАС – AgroTimes

Застосування КАС має низку переваг. Зокрема, дозволяє закривати великі площі й забезпечувати рівномірне внесення обприскувачами потужною технікою, що здатна працювати цілодобово по мерзлоталому ґрунту.

Про це AgroTimes розповів агроном Андрій Кулян.

«Дози азоту я розраховую на запланований урожай, – додав він. – Підживлення озимини зазвичай проводиться: пшениці – у три заходи, ячменю – у два, ріпаку – в один».

На Тернопільщині по озимій пшениці за першого підживлення після відновлення вегетації агроном вносить 90 кг/га азоту в діючій речовині, за другого – 80-90 кг/га, за третього, яке націлене на підвищення якості зерна, – 32 кг/га.

За такою схемою вносить сульфат амонію з нормою 150 кг/га. Сірка підвищує стресостійкість рослин, сприяє вивільненню в ґрунті інших макроелементів і таким чином збільшує їх доступність для рослин, у результаті підвищуючи ефективність внесених добрив.

По озимому ріпаку найкращим рішенням є одноразове внесення всієї норми азоту (150 кг/га азоту в д. р.) у складі КАС і додавання сульфат амонію – по 150-200 кг/га.

По озимому ячменю – внесення азоту до вегетації орієнтовно 70-80 кг/га та через три тижні ще стільки ж.

Нагадаємо, з підвищенням температури зростає ризик неправильного застосування КАС.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується