Аґрус вимогливіший до живлення в ґрунті, аніж чорна смородина – AgroTimes

Аґрус висуває більш високі вимоги до рівня вмісту елементів живлення в ґрунті, особливо до калію, аніж чорна смородина. Основна маса коренів (80–90%) кущів аґрусу розташовується близько від поверхні ґрунту (6–35 см) і не більше 40 см вбік.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Найбільш високі врожаї (до 8–12 кг ягід із куща) ця культура дає на супіщаних і легкосуглинистих, добре гумусованих ґрунтах, – уточнює видання. – На відміну від смородини, аґрус добре переносить підвищену кислотність ґрунту, оптимальне значення рН для нього становить 5,2–5,4, однак аґрус може рости і на карбонатних ґрунтах».

Зауважується, що система удобрення аґрусу, як й інших ягідних кущів, включає хорошу заправку ґрунту органічними, фосфорними і калійними добривами до посадки в траншеї (борозни) або стрічкою під глибоку оранку, періодичне внесення фосфору і калію під час плодоношення і щорічні весняні азотні підживлення.

«До посадки восени вносять 60–80 т/га гною, 100–200 кг/ га Р2 О5 і 150–300 кг/га К2О, – радиться у статті. – Якщо до посадки були внесені органічні, фосфорні та калійні добрива, то в перші 2–3 роки вносять лише азот в дозі 40–60 кг/га. У період плодоношення вносять повне добриво: N і Р2 О5 по 60–70, К2 О — 80–90 кг/га».

Застерігається, що за вирощування ягідних кущів на легких ґрунтах часто проявляється критична нестача магнію, яка усувається внесенням магнієвмісних добрив, таких як сульфат магнію чи калімагнезія. При цьому на кислих ґрунтах рекомендованим є внесення доломітового борошна.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується