МінАПК лобіюватиме збільшення підтримки агросектору до 1% ВВП – AgroTimes

Міністерство аграрної політики та продовольства України лобіюватиме питання щодо підвищення підтримки агросектору до 1 % ВВП країни.

Про це заявив профільний міністр Роман Лещенко під час свого виступу на IV Агрополітичному форумі, який відбувся в рамках 33-ої Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2021, що триває в Києві 8–11 червня.

«Я вважаю, що 4,5 млрд грн – це не той рівень державної підтримки, якої заслуговує аграрна країна. Агропромисловість формує в державі 50 % валютної виручки і 20 % ВВП, тому ми лобіюватимемо питання зі збільшення державної підтримки агросектору в розмірі не менше 1 % ВВП країни», – зауважив міністр.

Роман Лещенко зазначив, що до запуску ринку землі залишилися лічені тижні і всі необхідні підзаконні акти будуть ухвалені найближчим часом.

«Хочу запевнити, що нічого катастрофічного 1 липня не відбудеться. Країна як жила й працювала, так і житиме, і працюватиме. Єдине, що зміниться – легітимне право громад володіти, розпоряджатися та користуватися своєю землею», – підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства.

Він додав, що одна з найбільш гострих тем – відновлення справедливості та повернення землі, яка була виведена з державної у приватну власність.

«Визначальним стоїть питання легітимізації земель, які були оформлені в різний спосіб: через квазідоговори, міни і дарування, спадкові договори та емфітевзис. Ми розуміємо, що перший піврічний відрізок часу це буде напрацювання правозастосовчої практики – нотаріальної, законодавчої. Необхідно налагодити в правовому полі взаємовідносини між особою, яка відчужила своє речове право на землю новому власнику. І, щоб новий власник зміг привести у відповідність це право й отримати документ про володіння землею. Ось це буде ключовим питанням у регулюванні», – зазначив Роман Лещенко.

Нагадаємо, аграрії зможуть отримати спрощений доступ до програм державної підтримки. Раніше у МінАПК анонсували реалізацію нових програм держпідтримки аграріїв.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується