На що звертати увагу при складанні раціону для поросної свиноматки – AgroTimes

У перший місяць поросності важливо не перегодувати свиноматку.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний технолог «Агропрайм Холдинг» Василь Лимар.

«Протягом першого місяця поросності відбувається відновлення вгодованості свиноматки та закріплення ембріонів. Для цього ми зменшуємо разові норми комбікорму, але збільшуємо кратність годівлі, – зазначив він. – Обов’язково забезпечуємо тварин у достатній кількості свіжою водою».

Розвиток плодів у перші 2/3 поросності відбувається повільно, і це потрібно враховувати під час складання раціонів. А також треба враховувати вік свиноматок і живу масу.

«Загалом від 30-го до 85-го дня супоросності обмежуємо годівлю до 2,5-2,8 кг на день», – уточнив Василь Лимар.

В останні 30 днів норму годівлі свиноматок збільшують, бо в цей час інтенсивно ростуть плоди: тиснуть на внутрішні органи й шлунково-кишковий тракт тварини, енергетичний обмін в організмі підвищується на 25-40%, зазначив головний технолог.

«Тому бажано збільшити поживність корму, а не кількість, – підкреслив Василь Лимар. – Обов’язково в цей період має бути достатня кількість клітковини різного походження, бо різні види по-різному розщеплюються – в товстому кишківнику чи в шлунку, і від цього залежить поведінка й стан тварин».

Годівлю лактуючої свиноматки спрямовано на отримання максимальної кількості якісного молока. Тому правильна годівля має забезпечити найменшу втрату маси тіла свиноматки, щоб на момент відлучення вона була в доброму стані.

«Це обов’язково впливає на її швидке повернення в охоту, збільшення виділення яйцеклітин і якість запліднення, – зауважив Василь Лимар. – Також ми періодично контролюємо рівень вітаміну А в молоці. Якщо його мало, поросята припиняють рости, настає молочна анемія, проноси тощо».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується