Боротися з багаторічними бур’янами у посівах озимого ріпаку слід до сівби – AgroTimes

Боротися з багаторічними бур’янами у посівах озимого ріпаку доцільно одразу після збирання попередника.

Таку пораду дав Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У компанії за розміщення ріпаку після озимої пшениці застосовують гліфосати за 2–3 тижні до оранки. Основною діючою речовиною в ґрунтових гербіцидах у посівах ріпаку вважається метазахлор, який прибирає однорічні дводольні та злакові бур’яни, зокрема ромашку, і не пригнічує ріпак. Гербіциди з цією діючою речовиною вносять після сівби, до появи сходів, або після появи сходів ріпаку у фазу сім’ядольних листків бур’янів.

Гербіциди з діючими речовинами метазахлор і квінмерак прибирають однорічні злакові та дводольні бур’яни, зокрема й підмаренник чіпкий, насіння якого неможливо відокремити від насіння ріпаку. Препарати, що містять діючу речовину кломазон, вносять протягом 30 год після сівби ріпаку, а комбінацію діючих речовин кломазон і метазахлор застосовують протягом трьох днів після сівби ріпаку.

У 3–5 листків ріпаку можна вносити гербіциди з діючою речовиною клопіраліт, які прибирають види осотів, ромашки й гірчака.

У фазу 2–4 листки сходів падалиці зернової культури, однорічних і багаторічних злакових бур’янів за висоти 10–15 см проводять обприскування препаратами, що містять діючі речовини хізалафоп-п-етил, пропахізофоп, клетодим.

Гербіцид із комбінацією діючих речовин амінопіралід і клопіралід прибирає види осотів, ромашки та деякі інші дводольні бур’яни, його можна застосовувати у фазу 4–6 листків ріпаку восени за умови, що не вносили ґрунтовий, або навесні після відростання листя до фази бутонізації. У посівах гібридів ріпаку типу СL (оброблюваних за системою Сlearfild) навесні в період після відростання листя й до фази прихованого бутона застосовують гербіциди з діючими речовинами імазамокс і метазахлор.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, за рівномірного висіву кількість бур’янів зменшується на 30%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується