Мінімальний обробіток ґрунту за технологією no-till зменшує викиди CO₂ та витрати аграріїв

На сільське господарство припадає 26% усіх викидів парникових газів. При цьому, за мінімального обробітку ґрунту вплив на клімат зменшується втричі. Технологія no-till також дозволяє зменшити кількість техніки і фінансові витрати аграріїв.

Про це йдеться в «Фермерському огляді світової преси» на Kurkul.com.

 

«Трактори, що працюють на дизелі, вивільняють вуглекислий газ (CO₂), добрива, що вносяться на полях, утворюють закис азоту. А велика рогата худоба виробляє метан з мікробів у кишківнику. Навіть обробіток ґрунту вивільняє вуглець, секвестрований у ґрунті, що дозволяє мікробам перетворити його на CO₂», — зазначається у матеріалі.

 

Дослідження агрокомплексів у Великобританії показали, що альтернативний підхід, який передбачає розміщення насіння в окремих отворах в землі, може зменшити викиди парникових газів від рослинництва майже на третину і збільшити кількість вуглецю в ґрунті, у порівнянні зі звичайними методами, коли аграрії використовують різноманітну техніку для обробки, боронування, сівби.

Класичний обробіток ґрунту створює великі повітряні «кишені», що змушує мікроби перетворювати вуглець у ґрунті на CO₂. Більшість цих «кишень» були створені через знищення дощових черв’яків та коріння.

Господарства, які застосовували технологію no-till, накопичували в ґрунті з часом більше вуглецю, і чим довше ґрунти були без обробітку, тим більше зберігалося в них вуглецю.

No-till — впровадження системи аграріями півдня

Дослідження показали, що на no-till ділянках на 30% нижчі викиди, причому найбільші скорочення спостерігались у сільських господарствах, які найдовше використовували цю технологію — близько 15 років.

Проблеми боротьби зі шкідниками та хворобами за no-till технології господарювання

Читати

Окрім цього, no-till має й інші переваги для аграріїв, оскільки така підготовка ґрунту дозволяє суттєво зменшити кількість техніки і витрати.

Попри ці переваги, сільгоспвиробники у Великобританії та Європі не поспішають масово застосовувати таку технологію. Нещодавнє опитування показало, що сьогодні таким чином обробляють лише 7% земель в Англії. Багато хто побоюється, що зміна технології призведе до зниження врожайності у порівнянні з давно випробуваними методами. Хоча дослідження не виявляють значних відмінностей у врожайності в перші 10 років після переходу на no-till.

Якщо уряди країн Європи зможуть стимулювати агровиробників перейти на сільськогосподарське виробництво з мінімальним обробітком ґрунту, земля матиме можливість відновити свої природні функції і заблокувати вуглець на десятки років.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується