Живлення черешні фосфором, калієм і магнієм ґрунтується на основі аналізу ґрунту та листків – AgroTimes

Живлення черешні живлення фосфором, калієм і магнієм ґрунтується на порівнянні результатів аналізу ґрунту з так званими граничними показниками вмісту фосфору, калію та магнію.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Живлення цими елементами ґрунтується на порівнянні результатів аналізу ґрунту з так званими граничними показниками вмісту фосфору, калію та магнію (табл. 3), – зазначає Павел Вуйчік, доктор сільськогосподарських наук з Інститут садівництва (м. Скерневіце, Польща).

За словами ученого , на підставі норм умісту компонента в ґрунті для відповідного класу родючості ухвалюють рішення про доцільність і норму внесення добрив.

«Припинення живлення будь яким компонентом або внесення його надмірних доз веде до порушення іонного балансу в рослині, що не лише зменшує врожайність насаджень, а й підвищує їх сприйнятливість до шкідників і патогенів», – застерігає Павел Вуйчік.

Він додає,що у саду, що почав плодоносити на повну, вирішити, чи потрібно вносити фосфор, калій і магній, чи ні, можна, спираючись на результати хімічного аналізу листка.

«Для цього слід порівняти вміст мінеральних компонентів у дослідженому зразку з граничними показниками вмісту (табл. 2). Таке порівняння також допоможе визначити, чи правильною є стратегія живлення, що ґрунтується на даних хімічного аналізу ґрунту», – уточнює науковець.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується