Для посилення ролі України у зміцненні продовольчої безпеки світу варто розбудовувати внутрішню логістику – Тарас Качка

Розробка експортної стратегії України в аграрній галузі  включає в себе багато дискусій щодо довіри до нашої продукції. Зокрема, це і питання тієї ж культурної політики щодо використання хімічних препаратів та фітосанітарного контролю – це все стосується, так званої внутрішньої сторони нашого експорту. Таку думку висловив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка під час конференції Grain Ukraine 2021, що відбувається в Одесі, передає журналіст AgriGator.

«Друга сторона – це логістика та трейдинг. І тут фактична річ полягає в тому куди, тобто на які ринки ми експортуймо нашу агропродукцію. Якщо ми продаємо зерно з поля або з елеваторів, то експорт відбувається тут, всередині країни – до моменту перетину кордону»,- пояснює заступник очільника МЕРТ – торговий представник України.

За словами Тараса Качки, дуже важлива річ для агровиробництва – планомірно розбудовувати власну логістику в середині країни посилюючи своїх трейдерів та портові потужності «для того, щоб коли ми говоримо, що ми хочемо бути причетними до посилення продовольчої безпеки світу, то всі бачили, що за нами стоять багато українських компаній по всьому логістичному ланцюжку».

Ще однією із складових експортної стратегії України, на думку Тараса Качки, є передбачуваність. Він навів приклад, що протягом минулих двох маркетингових років в агросередовищі України були певні вагання з приводу, припустимо, доступності пшениці на внутрішньому ринку. «Ми дуже багато обговорювали питання балансу попиту-пропозиції в рамках підписання Меморандуму між МЕРТ та зернотрейдерами. Втім, ми пройшли сезон без будь-яких навіть формальних натяків на обмеження експорту зерна»,- зазначає Тарас Качка.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується