«Аграрний фонд» розпочав програму форвардних закупівель гречки – AgroTimes

АТ «Аграрний фонд» розпочав програму форвардних закупівель гречки урожаю 2021 року, якою пропонує умови закупівлі зерна майбутнього врожаю та надає додаткову фінансову підтримку малим та середнім сільськогосподарським товаровиробникам.

За умовами програми форвардних закупівель мінімальна партія поставки зерна гречки – 20 тонн. Закупівельна ціна, виходячи з якої здійснюватиметься передплата за укладеними договорами 19 000 грн/тонну. Попередня оплата становитиме до 70 відсотків. Решта суми буде виплачена після повної поставки зерна на склади АТ «Аграрного фонду».

Компанія продовжуватиме форвардну програму доки будуть замовлення і необхідність підтримувати малих та середніх агропідприємств.

«У Львівській області гречка займає незначні посівні площі. Зокрема, у 2020 році посіви гречки у сільськогосподарських підприємствах становили 2,0 тис. га, з яких було зібрано 2,4 тис. тонн зерна з врожайністю 10,1 ц/га. Такі обсяги виробництва не дають повного забезпечення внутрішніх потреб області.

Для стимулювання вирощування гречки і жита Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки передбачено фінансову підтримку вирощування нішевих культур (гречка, жито) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного високо репродукційного насіння вітчизняного виробництва. На даний напрям з обласного бюджету виділено 200,0 тис. гривень. Придбання і використання аграріями для посіву якісного насіння збільшить врожайність культур і відповідно їх валове виробництво, забезпечуючи продовольчу безпеку області.

Поряд з тим, підтримку виробництва гречки передбачено з державного бюджету проектом державної підтримки АПК на 2021 рік за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників.

Бюджетні кошти передбачаються для заохочення сільгоспвиробників збільшення площ посіву, обсягів виробництва, розвитку суміжних ринків (насіння, переробка), покращення продовольчої безпеки та доступність товару для кінцевого споживача», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, «Аграрний фонд» подовжив термін форвардної програми контрактації зерна.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується