Запозичена технологія no-till потребує адаптації до умов Півдня – AgroTimes

Компанія «Верес», яка переймала досвід роботи за технологією no-till у своїх колег з Бразилії та Аргентини, змушена була адаптувати її до умов роботи у своєму регіоні на Півдні України.

Про це AgroTimes розповів головний агроном ТОВ «Верес» Григорій Мовчан.

Наприклад, виявилося, що активувати процес мінералізації та структурувати ґрунт — дещо складно в умовах сухого клімату. Тому довелося шукати рішення для пришвидшення розкладання рослинних решток.

«З цього питання ми неодноразово консультувалися з науковцями з Бразилії та Аргентини, — зазначив агроном. — Але на відміну від цих країн, де за місяць випадає 120 мм опадів і рослинні рештки активно перегнивають і виробляють органіку, у нас від збирання врожаю до сівби озимини може не випасти жодного дощу, ще три-чотири місяці на рік верхній шар ґрунту перебуває у промерзлому стані».

Тому для пришвидшення перегнивання рослинних решток компанія застосовуємо біодеструктор стерні «Екостерн» у нормі 1,5 л/га і КАС — 20–25 кг/га. Обприскувач запускають у поле відразу після збирання озимої пшениці.

Нагадаємо, компанія «Верес» напрацювала сівозміну, яка дозволяє збільшити врожайність культур. Також ми писали, що компанія «Верес» планує максимально оптимізувати внесення добрив.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується