Садівники готуються до боротьби зі східною вишневою мухою – AgroTimes

Через наявність шкідника в Словенії, Угорщині, Польщі, розповсюдженість вишень та черешень та схожі кліматичні умови, найближчим часом можна очікувати появу східної вишневої мухи в Україні.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Шкідника виявляють за допомогою жовтих липких пасток або принад з ацетатом амонію, гідроксидом амонію або карбонатною приманкою (синтетичні приманки для плодових мух, що мають запах вишні), – зазначає у статті Іван Мринський, кандидат сільськогосподарських наук, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Пастки він радить розміщувати на плодоносному дереві, незабаром після цвітіння і до того, як плоди почнуть дозрівати і стають сприйнятливими до пошкодження. «Дослідження показали, що спійманих мух більше у пастках, розміщених у сонячній чи південній частині крони дерева», – уточнює вчений.

За його словами, основним способом поширення східної вишневої мухи в інші регіони є транспортування плодів, заселених личинками шкідника, саджанців плодових і декоративних рослин із розташованими в грудочках землі на коренях пупаріїв мух, з тарою. Здатність пупаріїв зберігатися в ґрунті до двох років збільшує небезпеку заселення нових територій.

«Із сукупності всіх чинників, які сприяють можливості акліматизації шкідника та забезпечують його життєдіяльність і розвиток, найсуттєвішими є кормова база і відповідність кліматичних умов», – зауважує Іван Мринський.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується