У агарному комітеті ініцюювали правку до бюджету, яка гарантує повну компенсацію коштів за програмою тваринництва

Народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар аграного комітету Іван Чайківський вніс правку, що у разі придбання племінного стада за держпрограмою у випадку нестачі бюджетних коштів у конкретний рік виплати за цією програмою аграріям переносяться автоматично на наступний рік у повному обсязі. Про це йдеться у інтерв’ю AgroPolit.com.

Нардеп зазначає, що держава має дотримуватися всіх правил, які вона сама і створила.

«Уявіть, що ви – фермер і скористалися державною програмою: наприклад, побудували приміщення, сподіваючись, що держава вам відшкодує витрати. Ви зробили всі документи, грамотно все оформили. Далі ви ще більше ризикнули – поїхали, наприклад, в Німеччину, закупили висококласну, високоефективну племінну худобу, привезли її, заплатили за неї серйозні гроші. Привезли її сюди і впевнені, що вам держава має за цю худобу відшкодувати все, і ви собі далі плануєте свою діяльність.

Але стається так, що таких фермерів в Україні виявилося багато. І коли всі подали документи, коли комісія при міністерстві засіла, подивилася – а грошей-то не вистачає! А це значить, що наявні кошти поділять порівну на всіх. І ви собі уявіть, що в цьому випадку відчуває той чи інший фермер, який розпланував собі своє виробництво, розпланував собі вже свій проєкт – як йому бути завтра? Адже тут він кредит взяв, там напозичав, держава обіцяла, що віддадуть, адже є державна програма, а віддали всього 10% того, що обіцяли. Це правильно? Як на мене – це абсолютно неправильно», — повідомив Іван Чайківський.

Детальніше читайте за посиланням.

 


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується