Ринок землі дозволить фермерам масштабніше інвестувати у свій бізнес — Офіс президента — АГРОПОЛІТ

Підписаний Президентом закон про децентралізацію ринку землі допоможе українським малим і середнім фермерам поліпшити добробут, а територіальним громадам — ​​розвиватися та нарощувати потенціал. Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив радник керівника Офісу Президента, колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає Укрінформ.

За словами Милованова, цей закон відкриває фермерам перспективи стати реальними, а не декларативними власниками землі, а також масштабніше інвестувати у свій бізнес.

Крім того, він підкреслив значущість конкуренції за купівлю землі на аукціонах. При цьому фермери за рахунок підтримки держави зможуть конкурувати з великими агрохолдингами.

«Для цього є — і буде розширена — програма кредитування «5-7-9%», це обговорювалося з Прем’єр-міністром. Там 49% людей, які за програмою «5-7-9%» отримують кредити, — це аграрії. Програму можна розширити й на можливості для купівлі землі. Таким чином, можна отримувати під 0%, або 3%, або 5% річних у гривні гроші, необхідні для купівлі землі», — пояснив радник глави ОП.

Він додав, що на стадії розгляду перебуває законопроєкт про створення агентства «Фонд гарантування кредитів для покупки землі» для малих і середніх фермерів.

 

І якщо ви маєте реальний агробізнес, і ви збираєтеся цю землю не просто спекулятивно утримувати роками, поки вона виросте в ціні, а саме розвивати бізнес, то маєте право скористатися цим агентством. Тоді воно гарантує банку зниження певних ризиків, і ви отримуєте фінансування», — підкреслив Милованов.

 

За його словами, також заплановані програми компенсації кредитних ставок, а питання кредитування вирішиться, коли ця система буде створена. Милованов наголосив, що це дасть змогу фермерам конкурувати на рівних.

 

Боятися конкуренції не потрібно, тому що середній і малий фермер люблять землю більше, й дуже часто є більш ефективними. Чого не вистачає — так це фінансування. А реформа дасть можливість фінансування», — зазначив він.

 

Радник глави ОП також зауважив, що коли від держави земля перейшла в розпорядження територіальних громад, експерти висловлюють побоювання щодо можливих корупційних ризиків на рівні місцевих адміністрацій. Милованов підкреслив, що для запобігання корупції будуть створені додаткові перевірчі органи. Наприклад, ініційовано створення координаційної ради з питань моніторингу реформи.

 

Туди увійдуть люди й від Мін’юсту, й від Мінекономрозвитку, й від Мінагрополітики, й від обласних і місцевої влади, — щоб усі ці речі дуже швидко розглядати. Це частина питання прав власності. І в Мін’юсті точно буде антирейдерський відділ або комісія, яка стежитиме за цим. Але я думаю, що потрібно це робити більш широко, з залученням усіх зацікавлених сторін, — щоб проблем не було», — резюмував Милованов.

 

Нагадаємо, ринок землі спричинить зростання цін землю мінімум удвічі протягом перших 3-5 років.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується