Фахівці НААН проаналізували стан посівів озимих та ярих культур: детальний звіт — SuperAgronom.com

Протягом травня умови для розвитку сільськогосподарських культур склалися задовільно. Дощі, що пройшли, утримували вологозабезпеченість на доброму і достатньому рівнях для нормального розвитку посівів.

Про це інформує прес-служба НААН.

За даними науково-дослідних установ НААН на більшості території країни посіви озимих та ярих сільськогосподарських культур перебувають у доброму та задовільному стані.

Так, рослини пшениці озимої перебувають у фазі «вихід у трубку», на півдні — «початок колосіння-цвітіння». Висота рослин 24-79 см, довжина конуса наростання — 62-64 мм. Стан посівів добрий.

Рослини тритикале озимого перебувають у фазі «колосіння». Висота рослин 72-81 см, довжина конуса наростання — 98-110 мм. Кількість розвинених колосків у колосі сформувалася у межах від 15 до 27. Стан посівів добрий.

Рослини жита озимого перебувають у фазі «колосіння». Висота рослин 105-130 см, довжина конуса наростання — 115-129 мм. Стан посівів добрий.

Рослини ячменю озимого перебувають у фазі «колосіння». Висота рослин 70-75 см, довжина конуса наростання — 50-58 мм. Стан посівів добрий.

Рослини ріпаку озимого, залежно від строків посіву та регіону перебувають у фазах: «цвітіння», «утворення стручків» і «формування насіння». Висота рослин 90-165 см. Стан посівів добрий.

Сходи кукурудзи

Рослини пшениці ярої перебувають у фазі «вихід у трубку». Висота рослин 21-55 см, довжина конуса наростання — 10-13 мм. Стан посівів добрий.

Рослини ячменю ярого знаходяться у фазах «вихід у трубку», на півдні — «трубкування-поява прапорцевого листка». Висота рослин — 18-68 см, довжина конуса наростання — 13-14 мм. Стан посівів добрий.

Рослини тритикале ярого перебувають у фазі «кущіння». Висота рослин 17-22 см. Стан посівів добрий.

Рослини вівса знаходяться у фазі «вихід у трубку». Висота рослин становить 37-42 см. Стан посівів добрий.

Рослини гороху знаходяться у фазах «ріст стебла», на півдні — «цвітіння». Висота рослин 14-37 см. Стан посівів добрий та задовільний, місцями зріджений.

На посівах сої відмічаються фази «сходи», на зрошенні — «сходи – 5-й справжній листок». На полях, де були відсутні опади, насіння знаходиться у сухому грунті, який потребує зволоження.

Рослини соняшнику залежно від строків сівби та регіону знаходяться у фазах від «проростання насіння-сходи» до утворення «2-7 справжніх листків». Стан посівів задовільний та добрий.

Продовжується сівба кукурудзи. На ранніх посівах відмічаються фази початок «листоутворення», на решті території — «проростання зерна та сходи».


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується