Проєкт зрошення на півдні України охопить 4 млн га – Мінагрополітики — АГРОПОЛІТ

В рамках іригаційної реформи Мінагрополітики забирає повноваження в сфері меліорації, зрошення та дренажу у Державного агентства водних ресурсів. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко в інтерв’ю LB.ua.

«Ми забираємо меліорацію, зрошення та дренаж з водного агентства, створюємо інституції під меліорацію і запускаємо проєкт зрошення на півдні України. Мова іде про 4 млн га, які внаслідок глобальних змін клімату дуже сильно страждають», – розповів Лещенко.

Він зазначив, що в першу чергу проєкт стосується Херсонської, Миколаївської, Одеської та Запорізької областей.

«Там в дуже плачевному стані меліоративні канали. Сьогодні, коли перекрита вода до Криму, водний ресурс в каналі треба направити на підсилення сільського господарства. Якщо зараз проведемо іригаційну реформу, приймемо закони і дамо фінансування, зможемо вдвічі збільшити врожайність на півдні України по окремих культурах. І дати реально новий поштовх для розвитку там сільського господарства. Це взагалі наступний проєкт після земельної реформи», – підкреслив міністр.

Він навів дані, згідно з якими у Запорізькій області урожайність озимої пшениці без зрошення становить 2,9 тонн з га, а зі зрошенням – 6,3 тонн з га; урожайність соняшнику 1,38 та 2,94 тонн з га; сої – 0,72 і 2,79 тонн з га; кукурудзи – 4,68 та 9,52 тонн з га, відповідно.

Нагадаємо, що Тарас Висоцький лобіює державну дотацію іноземним виробникам зрошувальної техніки.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується