Роман Лещенко презентував перші кроки громад після прийняття Земельної Конституції — АГРОПОЛІТ

Міністр мінагрополітики Роман Лещенко під час 2-го дня Всеукраїнського форуму «Україна.30.Земля» презентував перші 7 кроків, які необхідно зробити громадам для правильного та ефективного розпорядження землею. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Підписаний вчора Президентом України закон № 2194 уже дозволяє громадам розпочинати поетапну роботу із землями, які перейшли в їхнє розпорядження. Передовсім громади вже можуть проводити повну інвентаризацію земель  відповідно до постанови КМУ № 476. Тобто їм необхідно розпочати  із формування повноцінної бази даних про всі земельні ділянки на території громади, створити картографічну основу всієї території громади. А також визначити функціональне призначення землі», — наголосив Роман Лещенко.

Всі ці кроки, як зауважує міністр Мінагрополітики, дозволять громадам пропонувати бізнесу та інвесторам обирати найоптимальніше місце для своєї діяльності та стимулюватиме добросовісну конкуренцію.

 

Для цього громадам також потрібно регулярно проводити зустрічі з потенційними інвесторами. Вони мають мати у своєму арсеналі інформацію про своє географічне розташування, транспортну та іншу інфраструктуру, природні та людські ресурси. У цьому їм допомагатиме наш геопортал відкритих даних, який вже наповнюється всією необхідною інформацію», — сказав Роман Лещенко.

 

Він  також додав, що громадам необхідно регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель та створити електронний архів землевпорядної документації і публікувати її в Інтернеті.

 

Вільні землі громади зможуть виставляти в оренду на земельних аукціонах. Найближчими днями Президент Володимир Зеленський підпише закон № 2195. Цей документ дасть можливість проводити відкриті публічні й прозорі земельні аукціони. Безперечно цей інструментарій дозволить суттєво збільшити надходження до місцевого бюджету», — зазначив міністр Мінагрополітики.

 

На сайті Держгеокадастру потенційні інвестори можуть знайти інформацію про ділянку і проведені торги з відеозаписом. Процедура проведення земельних аукціонів описана в статті 137 Земельного кодексу.

 


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується