Фахівці назвали рентабельність зрошувальних систем у Центрі України — SuperAgronom.com

Вигідною інвестицією в агропромисловий бізнес центральної України, зокрема Кіровоградщини, є встановлення зрошувальних систем, вважають агрофахівці. Особливо це актуально в умовах критичного землеробства, коли опадів є недостатньо і спостерігаються тривалі періоди посух.

Про це інформує Голос України.

 

«Минулорічні збитки від посухи в області чималі, — зауважує начальник департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна. — Ми втратили більше мільйона тонн врожаю лише на зернових і зернобобових культурах. Водночас, маємо позитивний досвід зрошення сільськогосподарських земель у ФГ «Станіслав» та СФГ «Віталіна» у Кропивницькому районі, ТОВ «Зерновик» у Новоукраїнському районі, СТ «Росинка», ТОВ «УкрАгроКом» і ПП Андрійчук В. В. у Олександрійському районі, ФГ «Олени» в Голованівському районі. Загалом в області налічується 125 зрошувальних систем, із них 18 — державні, 107 — внутрішньогосподарські».

 

Вона підкреслила, що у 2021 році для аграріїв запроваджена державна програма розвитку зрошення, яка передбачає компенсацію 25% вартості облаштування систем краплинного зрошення і стільки ж вартості дощувальної техніки як українського, так і імпортного виробництва.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується