На Житомирщині з’явився банк насіння – Seeds

У Радомишльському лісгоспі Житомирської області створили банк насіння, де в різних температурах зберігається насіння дерев на понад 2,5 тис. га лісів.

Про це розповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, йдеться у повідомленні Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За його інформацією, невдовзі планують обладнати спеціалізовану лабораторію, де насіння проходитиме дослідження на схожість, наявність хвороб.

Банк потрібний для зберігання насіння хвойних і листяних порід. Там вже обладнано дві холодильні камери, які дають змогу підтримувати оптимальну температуру для зберігання насіння.

У камерах можна зберігати понад 1,5 тонни насіння, з якого можна виростити більш як 12 млн шт. сіянців і створити більш як 2,5 тис. га лісів.

Нині в банку зберігається 800 кг насіння сосни та ялини – для цього використовують 10-літрові бутлі, у кожному з яких – 50 тис. сіянців на 10 га лісу.

Насіння листяних порід зберігають за температури -2°, -5°, для хвойних – +4°,+5°. За таких умов у перший рік зберігання насіння фактично не втрачає відсотка схожості, наступних два роки – втрата становить близько 20%.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується